OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 14.02.2014 07:04:23 

A predsa som rýchlejší...

Remene

Heirloom Razor Strop, koňský a hovädzí, 3´´ remeň & hovädzí 21/2´´ remeň

 

V júni 2009 mi pribudol do výbavy kožený 3´´ remeň ručnej výroby zn. Heirloom Strop. Je to parádny kus a podarilo sa mi ho získať so zľavou. Je totiž z farebne nejednotne sfarbenej kože - sú na nej fľaky. Materiál je však kvalitou prvotriedny a možem ho iba doporučiť. Vďaka tomu, že sa jednalo o výrobok, ktorý nemohol predať ako bežnú kvalitu dostal som naň zľavu 30%.

 

 

Remeň je z dvoch koží: hovedzej a koňskej. Namiesto zvyčajného ľanu som skúsil hovädziu kožu. Červená je hovädzia, svetlá je koňská. Je to úžasný nástroj na britvy a môžem ho iba doporučiť.

 

Vďaka extra šírke 3´´ nie je nutné britvu obťahovať nepravideľne šikmými ťahmi, ale brúsi sa priamo. Tým sa stred ohladzuje rovnako ako kraje. Tiež sa znižuje riziko poškodenia remeňu zarezaním do okraju. Obrázky vravia za všetko. Na porovnanie som na svetlý koňský obťahovák položil z vrchu môj druhý, menší 2,5´´ remeň. Rozdiel je evidentný.


 

 

Je to ozaj 1.trieda a nik, kto si ho kúpi neoľutuje. Vyrába ich chlapík menom Mike, každý jeden kus ručne. Zásielku posiela bez faktúry, takže na colnici mlžte tvrdiť, že to je darček a vyhnúť sa plateniu dovozného cla.